المنت سیمی - المنت حرارتی سیمی

خرید المنت سیمی

در ابتدا به تعریف از خود واژه المنت میپردازیم. مطمعنا در ذهن خیلی از شماها سوال پیش میاید که المنت چیست؟ در ادامه به سوال شما عزیزان پاسخ داده خواهد شد. ما را تا آخر این مبحث همراهی کنید.

المنت چیست؟

المنت یک رشته سیم نیمه هادی همراه با مقاومت بالایی است که خاصیت داغ شوندگی و تحمل جریان الکتریکی بالا را دارا هستند. برای شما یک مثال میزنیم که این تعریف راحت تر قابل فهم بشود. اگر جریان الکتریکی زیادی در یک سیم نازک ساده  به شکل المنت برقرار شود، سیم در عرض چند صدم ثانیه ذوب میشود اما المنت ها این خاصیت را ندارند و جریان های بسیار زیادی را تحمل میکنند.

جنس اصلی المنت ها از جنس نیکروم یا نیکل کروم است و همچنین دارای توان ها یا قدرت های متفاوتی هستند.

کاربرد المنت

بیشترین کاربرد المنت، در بخاری های برقی، آب گرمکن، سماوربرقی، اتو بخار، چای ساز است. همچنین در از المنت های کوچک در سشوارها نیز برای افزایش حرارت باد سشوار مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد المنت سیمی در صنعت

همان طور که میدانید از سیم المنت به تنهایی نمیتوانید به صورت مستقیم استفاده کنید، به دلیل این که هم اتصال الکتریکی یعنی احتمال برق گفتگی وجود دارد و هم انتقال دما به صورت کند انجام میگیرد و این امر باعث شکستگی سیم المنت میشود.

همچنین سیم المنت را با توجه به نوع استفاده درون روکش های عایق شده قرار میدهند که این روکش ها هم انتقال دهی دما را بهتر میکنند و هم احتمال برق گرفتگی اتصال الکتریکی را به صفر میرسانند.

در ادامه مطلب سعی میکنیم شما را با یکی از انواع المنت ها، که المنت سیمی نام دارد آشنا کنیم. همراهی کردن ما را تا آخر فراموش نکنید. شک نکنید اطلاعاتی که در اختیارتان قرار میدهیم مفید واقع میشود.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46

المنت سیمی چیست؟

المنت سیمی در صنعت استفاده های مختلفی را دارد از جمله در کوره ها تا 1200 درجه سانتی گراد، در ساخت المنت های میله ای، ساخت المنت های فشنگی و ساخت المنت های تسمه ای به کار گرفته میشود. همچنین این سیم المنت ها به صورت المنت بگیر و المنت نگیر وجود دارند.

به طور کلی دو نوع آلیاژ پر مصرف در تولید المنت های سیمی ( المنت حرارتی) متدوال است. آلیاژ نیکل کروم و آلیاژ کروم آلومل هر یک  از دو آلیاژ ذکر شده، دارای مشخصات و ویژگی های منحصر به فردی هستند.

به طور میانگین و تقریبی، طول عمر المنت های حرراتی تولید شده، از آلیاژ کروم آلومل دو تا چهار برابر بیشتر از المنت هایی با آلیاژ نیکل کروم است. تفاوت دیگر در اکثر دمای مجازی کاربردی این المنت ها هستند، به طوری که حداکثر دمای کاربردی المنت های کروم آلومل تا محدود تقریبی 1400 درجه سانتی گراد است.

المنت های با آلیاژ کروم آلومل دارای ترکیب 25 درصد کروم، 6 درصد آلومینیوم و باقی مانده آن آهن است که به همین دلیل در بازار فروشندگان  المنت به المنت بگیرکه منظور جذب آهن ربا بوده، معروف هستند.

المنت های با آلیاژ کروم آلومل حداکثر تا دمای 1400 درجه سانتیگراد مقاوم هبوده و دمای ذوب این المنتها 1500 درجه سانتی گراد هستند. همچنین حداکثر دمای کوره ها ساخته شده با نوع المنت باید بیشتر از 1250 درجه سانتی گراد باشد.

خرید المنت سیمی

خرید المنت سیمی را میتوان به روش های مختلفی انجام داد. اما اول ما شما کمی با ساختار این نوع المنت آشنا میکنیم.  المنت های سیمی از رشته های نازکی تشکیل شده اند این رشته ها ممکن است از آلیاژ کروم و آلومل یا نیکل کروم تشکیل شده باشند. در کل هر دو این آلیاژ ها طول عمر بالایی دارند اما آلیاژ آلومل 2 تا 4 برابر بیشتر از مورد دیگر عمر میکند وهمچنین این نوع آلیاژ دمای بیشتری را نیز تحمل خواهد کرد و به طور برعکس آلیاژ نیکل کروم نیز انعطاف پذیری بیشتری دارد.همان که مشاهده کردید هر کدام از آن ها خصوصیات متفاوتی را دارا هستند.

پس بنابراین برای خرید المنت سیمی، باید در ابتدا نوع کاربرد و شرایط استفاده از آن ها را به خوبی بشناسید و سپس بر اساس نیازتان  جنس و میزان آن را انتخاب کنید. در غیر این صورت ممکن است المت خریداری شده کارایی لازم را برای شما نداشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این موارد، لازم است حتما با فردی با تجربه و کاربلد مشاوره کنید چه کسی بهتر از گروه تکنو المنت صنعت!!

این کارشناسان میتوانند شما را در خریداری المنت سیمی کمک کرده و با صبر و حوصله تمامی موارد را بررسی کرده و بهترین گزینه را پیش پا شما بگذارند. برای پیدا کردن سوالات خود همین الان تماس بگیرید.

پایان

همان که مشاهده کردید در مطالب بالا سعی کردیم درابتدا خود المنت و کاربرد های آن را در صنعت بگوییم و در ادامه به المنت سیمی پرداختیم.

همان طور که در بالا اشاره کردیم اگر قصد خرید انواع المنت ها را دارید حتما به سایت تکنوالمنت صتعت سر بزنید. امیدوارم مطالب گفته شده برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46

برای تماس اینجا کلیک کنید