المنت سرامیکی - فروش انواع المنت سرامیکی

المنت های سرامیکی

المنت سرامیکی مدلی از انواع المنت های موجود در بازار است. این نوع المنت ها به دلیل خاصیت مقاومتی که از خود در برابر منبع الکتریسیته (جریان برق) نشان می دهند، با همراهی فرآیند گرمایشی ژول، انرژی الکتریکی را به انرژی حرارتی تبدیل می کنند.

این فرآیند باعث گرم شدن محیط یا سطوح به واسطه همرفت یا فشار هوا می شود. ساختار این المنت ها به گونه ای است که هسته شان از جنس نیکل کروم بوده؛ نیکل کروم به دلیل مقاومت الکتریکی زیاد ایده آل ترین ماده برای هسته المنت ها می باشد.

بر روی هسته المنت یک یا چند لایه روکش سرامیکی قرار داده شده که این کار باعث توزیع  متعادل و یکنواخت انرژی گرمایشی درمحیط شده و انرژی به هدر نمی رود.

کاربردهای روکش المنت

از این المنت ها در صنایع مختلفی چون دستگاه تزریق پلاستیک،صنایع ذوب،تولید لاستیک،تزریق آلومینیوم و … استفاده می شود. المنت های فلزی اصولا طول عمر مشخصی دارند (دوره های گرمایشی) و پس از مدتی ( که معمولا کوتاه نیست) شکننده شده، ترک خورده و از بین می روند اما المنت های سرامیکی می توانند تعداد بسیار زیادی دوره های گرمایشی را بدون احتمال شکنندگی و ترک خوردگی تحمل کنند.

به علاوه المنت های سرامیکی به اندازه المنت های فلزی حرارت تولید نمی کنند ( حداکثر حرارت قابل تحمل ۸۰۰ درجه سانتیگراد) در نتیجه در هنگام تماس با سایر مواد باعث سوختگی نمی شوند. المنت های سیمی در نهایت می سوزند و دیگر حرارت تولید نمی کنند.

همچنین ممکن است در تماس با مواد آتش زا  باعث آتشسوزی شوند. تمامی مزیت های اشاره شده در بالا برای المنت های سرامیکی در مقایسه با المنت های فلزی باعث می شود که المنت های سرامیکی به المنت های فلزی در صنعت ترجیح داده شوند.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46

ساخت المنت سرامیکی

المنت سرامیکی متشکل از ساختارهای 1 تیکه و 2 تیکه و 3 تیکه است. جنس آن نیز از استیل بوده که یک‌لایه نیکل بر روی آن وجود دارد. المنت سرامیکی با این روکش می‌تواند حرارتی تا حدود 780 درجه سانتی گراد را تحمل کند. این مقاومت در برابر حرارت به دلیل استفاده از سرامیک در تولید این المنت‌ها است. سیم المنت سرامیکی برای حرارت‌ ها و مقاومت ‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شود.

خرید المنت سرامیکی

سفارش و خرید المنت نیز به نوع المنت، میزان مقاومت و نوع کاربری آن بستگی دارد. لذا قیمت ها متغیر است و باید برای سفارش محصول خود با فروشندگان و مشاوران گروه تکنو المنت صنعت تماس بگیرید.

ساخت المنت سرامیکی تخت

تولید المنت سرامیکی و ارسال به سراسر کشور در کمترین زمان ممکن امکان پذیر است با توجه به انواع مختلفی که دارد ما توانایی ساخت انواع المنت سرامیکی را در مدل های متنوع داریم. برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید.

این نوع المنت که سرامیکی نامیده می شود نسبه دیگر المنت ها بخصوص المنت های سیمی و فلزی مزایای دیگری دارد.

ابتدای موضوع اینکه المنت سرامیکی عمر بیشتری دارد و گرمایی که تولید می کند متعادل تر نسبت به المنت سیمی می باشد. المنت سیمی در نهایت کارکرد می سوزد و دیگر تولید حرارتی نخواهد داشت. حتی احتمال دارد با تماس با مواد دیگر در محیطش باعث ایجاد آتش سوزی شود.

از مزایای خرید المنت سرامیکی نسبت به خرید المنت های دیگر طول عمر بیشتر و تولید گرمای متعادل تری دارد. در خرید المنت های سرامیکی از این نظر طول عمر بیشتری دارند که سیم ندارند، چرا که المنت سیمی بعد از مدتی یا بر اثر ضربه دچار پارگی یا سوختگی سیم می شود و از آنجایی که سیم حامل جریان برق مستقیما در معرض هواست ممکن است سبب برق گرفتگی یا آتش سوزی شود.

و همچنین اینکه المنت های سیمی شدت دما را در یک نقطه از محیط متمرکز می کنند در حالیکه المنت سرامیکی حرارت را به صورت متعادل و به صورت یکسان در محیط پخش می کند. این مزیت باعث به درستی پخش شدن حرارت تولید شده از مقاومت الکتریکی در محیط شده و موجب صرفه جویی در مصرف انرژی گردد. این نوع المنت نسبت به دیگر انواع المنت ها ایمن بوده و در موجب سوختگی نمی گردد.

المنت های سیمی پس گذراندن دوره های گرمایشی (طول عمر مشخصی که المنت به درستی کار می کند) نسبتا کوتاهی ضعیف، شکننده و ترک خورده می شوند و در نهایت از کار می افتند.

در حالیکه با خرید المنت سرامیکی دوره گرمایشی بسیار طولانی تری دارید و فقط با وارد شدن فشار بسیار بالا مانند وارد شدن ضربه مستقیم یا افتادن از ارتفاع ممکن است ترک خورده یا شکسته شود.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46

برای تماس اینجا کلیک کنید