المنت میله ای پره دار

خرید المنت میله ای پره دار

شاید برایتان سوال پیش بیاید که خود المنت چیست؟ ما پاسخ به سوال شما عزیزان را در ادامه مطلب خواهیم داد. و سپس به معرفی المنت میله ای پره دار میپردازیم و کاربرد های آن را هم بیان میکنیم. با ما تا آخر مبحث همراه باشید تا اطلاعات مورد نظر خود را به دست بیاورید.

المنت چیست؟

المنت یک رشته سیم نیمه هادی همراه با مقاومت است که خاصیت داغ شوندگی و تحمل جریان الکتریکی بالا را دارا هستند. به طور نمونه اگر جریان الکتریکی زیادی در یک سیم نازک ساده به شکل المنت برقرار شود، سیم در عرض چند صد ثانیه ذوب میشود. اما المنت ها این خاصیت را ندارند و جریان های بسیار زیادی را میتوانند تحمل کنند.

جنس اصلی المنت ها از جنس نیکروم یا نیکل کروم بوده که دارای توان ها یا قدرت متفاوتی است. بیشترین کاربرد المنت ها در بخاری های برقی، آبگرمکن، سماوربرقی، اتوبخار، همچنین چای سازها است. که بسیاری از کاربرد های این المنت قابل توصیف نیست.

کاربرد المنت در صنعت

از سیم المنت، به تنهایی نمیتوان به صورت مستقیم استفاده کرد زیرا هم اتصال الکتریکی یعنی احتمال برق گرفتگی وجود دارد. همچنین انتقال  دما به صورت کند انجام میگیرد که باعث شکستگی سیم المنت خواهد شد.

در ادامه ما را همراهی کنید تا برای شما از المنت میله ای پره دار بگوییم و کاربرد های آن را برای شما بازگو کنیم.

المنت میله ای

یکی از پرکاربرترین نوع المنت، المنت میله ای محسوب میشود. همچنین بیشتر برای گرم کردن مایعات و فضا و انواع قالب ها، لوازم خانگی و کارخانجات صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. روکش این نوع المنت از جنس استیل بوده و بر هر شکلی قابل خم شدن و کاملا شکل پذیر است.

در بالا ابتدا تعریف المت را گفتیم، و د ادامه تعریفی از المنت میله را بازگو کردیم. در ادامه مقاله به المنت میله ای پره دار میپردازیم. همراهی کردن ما را فراموش نکنید.

المنت میله ای پره دار چیست؟

سیم المنت ها ها را با توجه به نوع استفاده درون روکش های عایق شده قرار میدهند که این روکش ها هم انتقال دهی دما را بهتر میکنند و هم احتمال برق گرفتگی و اتصال الکتریکی را به صفر میرسانند. 

بسیاری از پروژه های صنعتی برای عمل آوری و تغییرات شیمیایی به حررات احتیاج دارند، تا آن ها را تولید یا تسریع بخشند. برای افزایش درجه حرارت گازها، پیش گرم کن ها در خط تولید المنت پره دار سرعت انتقال حرارت را بیشتر میکند.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46

کاربرد المنت میله ای پره دار

موارد دیگر استفاده از المنت پره دار خشک کردن، حرارت دهی، آنیلنگ است. مهم ترین و برجست ترین امتیاز المنت میله پره دار، در صورتی که با یک فن بکار رفته شود گردش هوا و حررات یکنخوات در یک محیط محسوب میشود. به نحوی که حررات در بالا و پایین و اطراف به طور یکسان است. همچنین این امتیاز برای فرهای برقی در آشپزخانه باعث میشود تا غذا به طور یکنواخت و با سرعت بیشتری پخته شود.

یکی دیگر از ویژگی های مهم المنت پره دار، ایمنی بسیار بالای آن به شمار میرود که هیچ موارد مشابه ای در سایر انرژی ها مانند گاز یا سوخت فسیلی ندارد. همچنین کنترل صحیح و دقیق بالا درجه حرارت از مزایای مهم این نوع المنت محسوب میشود که در بسیاری از پروژه های صنعتی بسیار حیاتی است.

همان طور که در بالا گفته شد  این نوع المنت بیشتر در بخاری برقی فن دار مورد استفاده قرار میگیرد.

المنت میله ای پره دار چگونه ساخته میشود؟

برای ساخت این المنت، ابتدا با فشار زیاد المنت به صورت میله ای ساخته شده و سپس روکش فلزی از جنس گالوانیزه یا استیل، به صورت مارپیچ روی آن پیچیده میشود. تعداد پره ها در هر اینچ در المنت ها باید بین 4 تا 5 بوده و قطر خارجی المنت پره دار 5 سانتی متر و قطر داخلی 25 میلیمتر است. در بعضی از موارد فین برای انتقال سریع تر حرارت به المنت ها جوش داده میشود.

مزایای المنت میله ای پره دار

این نوع المنت با به کارگیری یک فن دمنده میتواند هوای محیط را به پشت المنت پرتاب نموده و به گردش در آورد. به این ترتیب درجه هوای محیط به سرعت افزایش می یابد. با توجه به این که المنت فین دار برای ایجاد گرما اکسیژن نیاز ندارند.

به دلیل وجود فین اطراف المنت از سرخ شدن آن جلوگیری میکند که از لحاظ ایمنی بسیار مطلوب است. همچنین خطر بروز آتش سوزی را به حداقل می رساند.  

پایان

در ابتدای مقاله برای شما تعریفی از خود المنت کردیم و سپس  کاربرد آن را برای شما بیان کردیم. و در ادامه به توضیحات المنت میله ای پره دار پرداختیم.

اگر قصد خرید المنت را دارید به شما پیشنهاد میکنیم به وب سایت گروه تکنوالمنت صنعت مراجعه کنید. امیدوارم مطالب گفته برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. سپاس گزاریم ما را تا آخر این مبحث همراهی کردید.

قیمت المنت میله ای پره دار

برای دریافت قیمت المنت میله ای پره دار با ما در گروه تکنو المنت صنعت از طریق راه های ارتباطی قرار داده شده در ارتباط باشید.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46

برای تماس اینجا کلیک کنید