المنت فلنج دار

خرید المنت فلنج دار

در این مقاله ما سعی داریم تا راجع المنت فلنج دار بحث کنیم. شروع مبحث را با یک سوال آغاز میکنیم. آیا تا به امروز به روش گرم شدن آب در آب گرم کن یا حتی سماور برقی توجه کرده بودید؟

المنت وسیله است که توسط آن انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی تبدیل میشود. ساخت المنت این گونه است که از یک پایه نارسانا و یک سیم  که دارای مقاومت الکتریکی بالا بوده تشکیل شده است. و طرز کار المنت این گونه بوده که گذر جریان الکتریسیته از سیم  که سبب بالا رفتن حرارت آن شده همچنین این سیم حرارت را به مایع های اطراف خود انتشار میدهد.

با توجه به این توضیحی که راجع عملکرد المنت دادیم، یکی از مصارف آن سماور برقی محسوب میشود. المنت ها بر اساس ساختارهای متفاوتی که دارند به انواع مختلفی که شامل؛ المنت سرامیکی، المنت شیشه ای، المنت میله ای،  المنت حلقه ای، المنت ضد اسید، المنت فشنگی، المنت نواری، المنت فلنج دار و …. تقسیم میشوند.

حال که شما با تعریف اولیه المنت آشنا شدید، درادامه مطلب به  توضیح اختصاصی راجع المنت فلنج  دار میپردازیم. المنت فلنج  دار از بهترین نوع المنت ها به شمار میرود، این المنت مصارف بسیار زیادی چه در مقیاس خانگی و چه در مقیاس صنعتی دارد که از کاربرد های آن میتوان به وجود آن ها در لوازم خانگی از جمله چای ساز نام برد. مصارف صنعتی المنت فلنج دار در مقایسه با مصرف خانگی آن سهم بیشتری دارد. از مصارف صنعتی میتوان به استفاده در کارخانه شیشه سازی،  صنایع پلاستیک و سردخانه اشاره نمود. 

المنت فلنج دار در مقایسه با سایر المنت ها بیشتر برای انتقال حرارت به گازها و مایعات به کار میرود. اول از همه به توضیح ساختار المنت فلنج دار بپردازدیم تا بعد با اجزا آن آشنا شوید. المنت فلنج دار از ترموستات، فنج و المنت تشکیل شده اند.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46

تعریف المنت فلنج دار

المنت فلنج دار در واقع شباهت بسیار زیادی با المنت میله ای دارد، فقط با یک تفاوت که یک فلنج به سرآن جوش  داده شده است. حدود تقریبا 30 سال است که المنت فلنج دار استفاده میشود با این حال  امروزه استفاده از این نوع المنت در مصارف صنعتی، شیمیایی و پتروشیمی بیشتر شده و همچنین این کسب و کارها نسبت به المنت فلنج دار توجه بیشتری نشان میدهند.

شاید بپرسید دلیل استفاده از این المنت چیست؟ دلیل استفاده از این محصول، امنیت بالاتر، کنترل بیشتر و طراحی بهتری است که در مقایسه با المنت های دیگر دارند. همچنین المنت فلنج دار با استفاده از سیمی از جنس کروم نیکل ساخته میشود. باید بدانید که نفش سیم در این المنت ها بسیار نقش پر رنگی را دارد، به دلیل این که در برابرجریان برق مقاومت نشان داده وسبب تولید گرما میشود. در اطراف این سیم، پوششی وجود دارد که غلاف نام میگیرد. این غلاف ها در بسیاری از موارد از جنس اکسید منزیم ساخته میشود. به دلیل این که منزیم خاصیت هیدروسکوپیک اکسید بالایی دارد، در ساخت این نوع المنت در یک پوشش اضافه نیز مشاهده خواهد شد تا مقاومت المنت را از این طریق در برابر نفوذ آب یا رطوبت بالا ببرد.

یکی از مهم ترین و محبوب ترین ویژگی های المنت فلنج دار، سهولت نگهداری آن ها است. تنها کافی است یکی از این المنت ها را داخل مخزن مورد نظر خود نصب کنید و به راحتی مایعات داخل مخزن آن را گرم کنید.

کاربردهای از المنت فلنج دار

کارکرد اصلی و مهم المنت فلنج دار، مانند تمام محصولات شبیه به آن ایجاد و همچنین انتقال گرما است. اما تفاوت اصلی المنت فلنج دار با سایر المنت های دیگر در این است که، عموما برای انتقال حرارت به محصولات مایع و گاز مورد استفاده قرار میگیرند. از این محصول در تانک های نگهداری، مخزن های محصولات نفتی، تانکرهای مواد بهداشتی بهره میبرند.

این نوع المنت ها در واقع از روش تماس مستقیم و غوطه وری برای انتقال گرما استفاده میکنند که کارایی این روش بسیار زیاد بالا است. انواع مختلفی از المنت ها وجود دارند که بر اساس نوع آن ها برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار میگیرد، پس نتیجه میگیریم انتخاب این نوع المنت را باید با دقت، با آگاهی و شناخت کافی صورت بگیرد.

انتخاب المنت فلنج دار به این موارد بستگی دارد

  • انتخاب مناسبت ترین المنت فلنج دار بستگی به اندازه جنس مورد نظر شما، تعداد المنت ها، اندازه فلنج، مقدار کیلووات و جنس غلاف المنت دارد
  • ارزیابی نیاز و کاربردهای شما، این امر شامل موارد مانند گرما ولتاژ و محیطی خواهد شد که المنت قادر است در آن کار کند.

پایان

در این مبحث سعی کردیم شما را با المنت فلنج دار آشنا کنیم و به کاربردهای آن بپردازیم. به شما پیشنهاد میکنیم برای خرید هر نوع المنت به سایت تکنوالمنت صنعت مراجعه کنید. امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. از شما عزیزان سپاس گزاریم که تا آخر این مبحث ما را همراهی کردید.

قیمت المنت فلنج دار

برای دریافت قیمت المنت فلنج دار با ما در گروه تکنو المنت صنعت از طریق راه های ارتباطی قرار داده شده در ارتباط باشید.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46

برای تماس اینجا کلیک کنید