المنت ضد اسید و ضد خورندگی

خرید المنت ضد اسید و ضد خورندگی

اول به تعریفی کوتاهی به خود المنت بپردازیم، قطعا توی ذهن خیلیا این سوال نقش بسته است که المنت چیست؟ کاربرد آن چیست؟ در ادامه به این سوالات شما عزیزان پاسخ داده خواهد شد.

المنت چیست؟

در زندگی های قدیم، سیستم های گرمایشی که داشتند با استفاده از آتش زدن هیزم و چوب بوده است. ولی بعدها با پیشرفت تکنولوژی بخاری های نفتی و گازی جایگزین هیزم و چوب شدند. المنت از یک رشته سیم نیمه هادی خیلی نازک با مقاومت بسیار زیاد تشکیل شده است. از المنت های حرارتی اصولا در مصارف خانگی بهره میبرید مانند مایکروفر، سشوار، بخاری برقی، سماوربرقی،هستند. ساخت و تولید انواع المنت فشنگی و المنت حرارتی صفحه ای نیازمند تکنولوژی پیشرفته است. المنت حرارتی در صنعت رایج ترین روش برای گرم کردن سیالات و قالب ها محسوب میشود. ترکیب سیم المنت گرمایی و سرامیک تحمل دمایی بسیار بالایی دارند. که در اثر عبور جریان  از سیم نیمه رسانا به دلیل مقاومت الکتریکی بالا، تولید گرمای بسیار زیادی میکند.

این نکته را یه یاد داشته باشید که خریدن انواع المنت ها نیز اصول خود را دارد. در ادامه برای شما المنت ضد اسید را توضیح میدهیم. با ما تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید.   

المنت ضد اسید، با غلاف هایی مخصوص و مقاوم در برابر خورندگی در مواد و محلول های اسیدی که از جنس غلاف تیتانیوم ، استیل 316 و غلاف های شیشه ای از جن کوارتز، پیرکس جهت محافظت از المنت در محسط های اسیدی قرار میگیرد. قسمت اتصالات مربوطه به طور کامل واترپروف میشوند تا به هیچ عنوان رطوبتی به داخل المنت نفوذ نکند.

این نوع المنت ها بیشتر در مواردی استفاده میشود که محلول ها یا مایع ها خاصیت خورندگی داشته باشند، به دلیل این که المنت های استیل برنج و مس مقاومتی در برابر این نوع محلول ها ندارند پس نتیجه میگیریم برای این نوع مایعات از المنت های ضد اسید استفاده میشود.

المنت های ضد اسید، براساس ساختاری که دارند بهترین نوع المنت در برابر این نوع محلول ها بوده و همچنین  همان طور که از نامش پیدا است در برابر انواع اسید ها مانند اسید سولفوریک، اسید نیتریک، اسید کلرید و … کارایی زیادی دارند. تمامی این المنت ها دارای یک پوشش پلاستیکی در قسمت بالایی المنت وجود دارد که کابل برق از این قسمت بیرون میاید. این نکته را به یاد داشته باشید که این پوشش پلاستیکی به نحوی بر روی المنت سوار میشوند که المنت را کاملا آب بند میکنند.

المنت های ضد اسید بر اساس سفارشات مشتری، در ولتاژ های مختلف و همچنین با توان های متنوع از 500 وات تا 12 کیلو وات تولید میشود. این نکته فراموش نشود که این المنت ها بر اساس سفارش مشتری ثبت و تولید خواهد شد.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46

کاربرد المنت ضد اسید و ضد خورندگی

ساختار اصلی المنت های ضد اسید همانند المنت های معمولی است و به طورکلی به سه بخش غلاف، مغزی و کلگی به همراه متعلقات تشکیل شده است.  غلاف یا بخش بیرونی المنت های آب کاری یک پوشش ضد اسید  از جنس استیل، تیتانیوم، شیشه ی کوارتز و یا شیشه پیرکس باشد. توجه داشته باشید در بین تمام این محصولات آلیاژ تیتانیوم و شیشه های کوارتز و پیرکسن بیشترین استفاده را برای تولید هیتر های ضد اسید دارند.

یک نکته ای که باید بدانید این است که برای تولید هیترهای آب کاری بیشترالمنت میله ای استفاده میشود، اما نسبت به دمایی که برای کارهای مختلف مورد نیاز است میتوانید المنت مناسب را انتخاب نمایید.

برای کلگی المنت های ضد اسید، از محصولات مخصوص آب بندی استفاده خواهد شد تا در برابر اسیدها مقاومت بالایی را از خود نشان بدهد. این را بدانید که، کلگی ها به هیچ عنوان هیچ خطری برای مصرف کننده نخواهد داشت و در حال حاضر از بهترین نوع آن ها برای استفاده از المنت های آب کاری مورد استفاده قرار میگیرد.

در ادامه میخواهیم اجزای تشکیل دهنده المنت ضد اسید وخورندگی که در بالا گفتیم بپردازیم

  • غلاف

غلاف رویی المنت های آب کاری از مواد های مختلفی ساخته میشوند مانند؛ آلیاژ تیتانیوم، شیشه کوارتز و شیشه پیرکس که از پرکاربردترین انواع غلاف های مورد استفاده در صنعت آب کاری است.

  • مغزی

مغزی المنت ها ی آب کاری با توجه به نیاز آب کاری میتوانند از متریال زیر انتخاب شوند؛

  1. المنت میله ای
  2. سرامیک مخصوص با سیم کویل شده
  • کلگی

اتصالات المنت های آب کاری، نوعی کلگی پیچی به شمار میرود، و کابل خروجی المنت آب کاری با توجه به توان المنت های آب کاری از بهترین کابل موجود مونتاژ میشوند.

پایان

به پایان این مبحث رسیدیم و ما برای شما پیشنهادی داریم که برای خرید هر کدام ا المنت ها و آگاهی بیشتر از آن ها به سایت گروه تکنو المنت صنعت مراجعه کنید.  ما در بالا برای شما از المنت ضد اسید و خورندگی گفتیم و کاربردهای آن را بررسی کردیم. امیدوارم مطالب گفته شده برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. از شما عزیزان سپاس گزارم ما را تا آخر این مبحث همراهی کردید.

قیمت المنت ضد اسید و ضد خورندگی

برای دریافت قیمت المنت ضد اسید و ضد خورندگی با ما در گروه تکنو المنت صنعت از طریق راه های ارتباطی قرار داده شده در ارتباط باشید.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46

برای تماس اینجا کلیک کنید