المنت تریس هیتر

خرید المنت تریس هیتر

در این مقاله ما سعی داریم تا راجع المنت تریس هیتر بحث کنیم.  موافقید شروع مبحث را با یک سوال آغازکنیم؟ .آیا  شما تا به امروز به روش گرم شدن آب در آب گرم کن یا حتی سماور برقی در منزلتان توجه کرده بودید؟ تا حالا برایتان سوال به وجود نیومده بود که این وسیله ها چگونه گرم میشوند؟

جواب سوال شما را در ادامه مطلب بازگو خواهیم کرد. ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید تا جواب سوال ها و حتی جواب پرسش خودتان روشن شود.

المنت وسیله است که توسط آن انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی تبدیل میشود. ساخت المنت این گونه است که از یک پایه نارسانا و یک سیم  که دارای مقاومت الکتریکی بالا بوده تشکیل شده است. و طرز کار المنت این گونه بوده که گذر جریان الکتریسیته از سیم  که سبب بالا رفتن حرارت آن شده همچنین این سیم حرارت را به مایع های اطراف خود انتشار میدهد.

با توجه به این توضیحی که راجع عملکرد المنت دادیم، یکی از مصارف آن سماور برقی محسوب میشود. المنت ها بر اساس ساختارهای متفاوتی که دارند به انواع مختلفی که شامل؛ المنت سرامیکی، المنت شیشه ای، المنت میله ای،  المنت حلقه ای، المنت ضد اسید، المنت فشنگی، المنت نواری، المنت فلنج دار و …. تقسیم میشوند.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46

کاربرد المنت تریس هیتر در صنعت

همان طور که گفته شد  سیم المنت را به تنهایی نمیتوانید به صورت مستقیم استفاده کنید، به دلیل این که هم اتصال الکتریکی یعنی احتمال برق گفتگی وجود دارد و همچنین  انتقال دما به صورت کند انجام میگیرد و همین امر باعث شکستگی سیم المنت خواهد شد.

همچنین سیم المنت را با توجه به نوع استفاده درون روکش های عایق شده قرارخواهند داد که این روکش ها هم انتقال دهی دما را بهتر میکنند و هم احتمال برق گرفتگی اتصال الکتریکی را به صفر خواهند رساند. همراهی کردن ما را تا آخر فراموش نکنید. شک نکنید اطلاعاتی که مطالعه میکنید، مفید واقع واقع خواهد شد.

المنت تریس هیتر ( هیت تریس هیت تریس HEAT TRACE ) چیست؟

حال که شما با تعریف اولیه المنت آشنا شدید، درادامه مطلب به  توضیح اختصاصی راجع المنت تریس هیتر میپردازیم. به گفته یک سری از افراد متخصص، کابل هیت تریس یا همان الکتریکال هیت تریسینگ، جایگزین بسیار خوبی برای سیستم های استیم تریسینگ و یا برای مکان هایی که امکان تریسینگ بخار، وجود نداشته باشد.

هیت تریسنگ ها در مواقعی مورد استفاده قرار میگیرند که طول مدار از 300 متر تا چند مایل از یک نقطه واحد استفاده شود. همچنین برای گرم کردن خطوط لوله طولانی برای محافظت کردن  در برابر انفجار با کنترل و حفظ کردن دمای خاص، احتیاج هستند.

همچنین شناخت، نیاز، و کاریرد این نوع کابل های هیت به شما کمک خواهد کرد تا بهترین تکنولوژی کابل گرمایی را برای سیستم خود انتخاب کنید. 

کابل حرارتی که با نام تریس هیتر یا هیت تریسینگ نام گذاری شده است برای گرم کردن پروسه ها در صنایع به کار میرود.  اصلا کابل حرارتی چیست؟ به طور کلی کابل حرارتی یا همان تریس هیتر تجهیزاتی هستند که برای بالا بردن دما و گرم کردن لوله ها، مخازن، کف ساختمان ها، کف ماشین روها و … در مصارف مختلف استفاده میشود.

این نوع المنت ها یا همان کابل ها، در لوله ها، مخازن و یا تانکها به عنوان مصارف صنعتی و یا در کف به عنوان مصرف ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد.

اصلا خود کلمه کلمه هیت تریسنگ چیست؟ برایتان سوال پیش نیامد!!!  همان طور که در بالا مطرح کردیم هیت تریسنگ روشی است برای گرم کردن سیالات و آب در پروسه ها که میتواند گرم کردن لوله و یا تانک ها و مخازن باشد و همچنین در مصارف ساختمان برای جلوگیری از یخ زدگی سقف ساختمان ها و یا پارگینگ ها میتواند مورد استفاده قرارگیرد.

کاربرد این نوع المننت تنها محدود به کردن به جلوگیری از انجماد نیست. این سیستم همچنین در پروژه هایی که نیاز دارد آب یا هر مایع دیگری در دمای بالاتر از دمای مشخص شده حفظ شود، حتی در جایی که خطر انجماد وجود ندارد، کاربرد دارد.

نکته قابل توجه این است که برخی از سیستم های لوله کشی صنعتی دارای مایعاتی هستند که در دمای اتاق منجمد میشوند که این نیاز به استفاده از سیستم المنت تریس هیتر دارد.

انواع مختلفی از این کابل ها در بازار در دسترس هستند که بر اساس مواد عایق، ولتاژ و خروجی گرما در واحد طول انتخاب میشوند. به طول معمول یک فوت کابل برای هر فوت از لوله کشی نصب میشود اما این امکان وجود دارد کابل اضافی جهت جبران گرما زدایی موضعی به دلیل مولفه هایی مانند شیره ها و فلنج ها لازم است.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر از نوع المنت باید حتما با افرادی با تجربه مشورت کنید. چه افرادی بهتر از گروه تکنوالمنت صنعت!!!

این گروه میتواند  شما را در خریداری المنت تریس هیترکمک کرده و با صبر و حوصله تمامی موارد را بررسی کند و بهترین گزینه را به شما اطلاع بده . برای پیدا کردن سوالات خود همین حالا تماس بگیرید.

پایان

در مطالب گفته شده سعی کردیم شما را با المنت تریس هیتر آشنا کنیم. امیدوارم مطالب گفته برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

پیشنهاد ما را فراموش نکنید که حتما به وب سایت گروه تکنوالمنت صنعت مراجعه کنید.

کاربردها : 

  • صنایع یخچال چازی و فریزر و صنایع وابسته
  • گیاهان و گلخانه ها و صنایع غذایی
  • صنایع گاز شامل مخازن و لوله ها
  • صنعت نفت و گاز و صنایع دریایی و کشتیرانی
  • گیاهان و خاک ، برای گرم کردن خاک
  • صنایع ساختمان و راه سازی
  • نیروگاه های برق و سوختهای فسیلی
  • ماهواره ها و برجهای کنترل مخابرات

قیمت المنت تریس هیتر

برای دریافت قیمت المنت تریس هیتر با ما در گروه تکنو المنت صنعت از طریق راه های ارتباطی قرار داده شده در ارتباط باشید.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46

برای تماس اینجا کلیک کنید